Zero wątpliwości

Minęły czasy w których ludzie zastanawiali się czy uczyć się języków obcych. Minęły również te, w których zastanawiali się czy warto uczyć się języka angielskiego. Aktualnie jest to podstawowy lub jak kto woli obowiązkowy język poza językiem ojczystym. Język, który jest obowiązkowy prawie w każdej pracy. Czy chcemy zostać informatykiem, kontrolerem lotów czy choćby pilotem wycieczek – nie uciekniemy od niego. Pytanie jakie sobie można aktualnie zadać to jak uczyć się angielskiego by zrobić to skutecznie i by starczyło czasu na naukę kolejnego języka.

Czas to pieniądz

Co do tego nikt nie ma wątpliwości. Warto się uczyć nie tylko skutecznie, ale i szybko. Intensywny kurs języka angielskiego to jedna ze skuteczniejszych metod, którą możemy zastosować w nauce języka angielskiego. Ale co dokładnie oznacza słowo intensywny? Cóż dla każdego z Nas będzie to oznaczało co innego jednak wspólna cechą powinny być krótkie okresy przerw między nauką oraz stosunkowo duża porcja materiału przyswajana w krótkim czasie.

„Like a boss”

Czy już się uczymy? W sumie czemu nie. Intensywny kurs polega na tzw. imersji. To sposób, który wykorzystują poligloci, a najprościej można go scharakteryzować jako bombardowanie naszego umysłu jak największą ilością różnorodnego materiału w języku, którego pragniemy się nauczyć. Ale co to konkretnie oznacza? Poza dobrym intensywnym kursem języka angielskiego w szkole z native speakerami możemy słuchać muzyki, czytać książki oraz gazety, oglądać filmy w języku angielskim. Dodatkowo internet jest narzędziem, dzięki któremu mamy ułatwione zadanie. Wystarczy zapisać się na anglojęzyczne fora, gdzie możemy nie tylko pisać z ludźmi w tym języku, ale także porozmawiać przez skypea! Dodatkowo możemy oglądać filmy na youtubie naturalnie również po angielsku, a także je komentować w tymże języku.

Intensywna nauka bez cienia wątpliwości jest wymagająca. Jeśli jednak będziemy konsekwentni i podejdziemy do nauki w sposób wysoko zaangażowany z pewnością nam się to opłaci. Znane są przypadki nauki języka obcego w tym angielskiego w zakresie podstawowym w przeciągu 3 miesięcy! Czyż nie brzmi to fantastycznie? Skoro innym się udało, my również możemy to osiągnąć. I pamiętajmy by używać języka zawsze i wszędzie gdzie to możliwe, a intensywny kurs języka angielskiego szybko odwdzięczy nam się swobodą komunikacji podczas urlopu za granicą, a może nawet lepszą pracą.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here