Oszczędzanie pieniędzy jest głównym sposobem na to, aby stać się bogatym człowiekiem. Można to robić na różne sposoby, na mniejszą lub większą skalę. Wszystkie te działania prowadzą do tego, że będziemy mieli więcej pieniędzy na swoim koncie bankowym. Jak najlepiej oszczędzać?

Jedzenie na mieście

Każdy człowiek musi jeść, a w tej dziedzinie można naprawdę sporo zaoszczędzić! Po pierwsze, jeśli jemy na mieście jedzenie typu fast food, to warto z tego zrezygnować. Jest to drogie a co ważniejsze, niezdrowe jedzenie. Lepiej zainwestować parę złotych w odpowiednie pudełka, dzięki którym będziemy mogli spokojnie zabrać wcześniej przygotowany posiłek w domu do pracy czy na uczelnię. Dzięki temu będziemy zdrowsi i dodatkowo sporo zaoszczędzimy pieniędzy.

Zakupy

Wielu z nas robi zakupy spontanicznie. Bywa, że idziemy tylko po bułki, a wracamy z całym naręczem różnych towarów, które jakoś tak przypadkowo same wpadły nam do naszego koszyka. Jeśli chcemy oszczędzać na zakupach, to chodźmy tam tylko najedzeni tak, aby głód nie sprawił, że kupimy coś pod wpływem impulsu.

Najlepszym sposobem na kupienie tylko tego, co potrzebujemy, jest zrobienie listy, z którą wyruszymy na zakupy. Dzięki niej dokładnie kupimy to, co potrzebujemy i nic więcej. Również nie zapomnimy niczego zakupić, więc nie będziemy musieli znowu odwiedzać sklepu. Czyli oszczędność także na paliwie.

Wiadomo, że można zrobić np. hurtowe zakupy ziemniaków, które wyjdą znacznie taniej niż gdybyśmy kupowali częściej małe paczki. Dobrze jest zatem spisać listę wszystkiego, co potrzebujemy np. do jedzenia na cały miesiąc i kupić to taniej w hurcie. Będziemy mieli więcej pieniędzy, jeśli kupimy duże opakowanie proszku raz na kilka miesięcy, niż gdybyśmy inwestowali co miesiąc w małą paczuszkę. Możemy także dogadać się ze znajomymi i kupić coś razem w hurtowych ilościach, dzięki czemu będziemy znacznie mniej płacili za towar.

Programy lojalnościowe

Warto dołączyć do wszystkich programów lojalnościowych w sklepach, w których robimy zakupy. Na początku będziemy musieli poświęcić trochę czasu na wyrobienie kart czy innych rzeczy, ale szybko się nam to zwróci – szczególnie jeśli robimy od lat zakupy w tych samych miejscach.

Jak oszczędzać?

Aby zaoszczędzić pieniądze, warto chodzić najedzonym i z listą zakupową do sklepu a jedzenie na mieście zastąpić własnymi posiłkami, które można przenosić w wygodnych pudełkach. Warto także zapisać się do wszelkich możliwych programów lojalnościowych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here