Rynek ofert leasingowych rozwija się niezwykle dynamicznie. Wraz z rozszerzaniem asortymentu produktów, dostrzegane są również różne potrzeby klientów. W ten sposób powstał leasing aut używanych. Jest to po prostu odpowiedź na zapotrzebowanie leasingobiorców. Do kogo skierowany jest ten produkt?

DLACZEGO SAMOCHÓD UŻYWANY?

Fabrycznie nowy pojazd, prosto z salonu, kojarzy się z ogromnym luksusem i jest marzeniem wielu osób. Niestety, nawet przy niezwykle korzystnych i niskich ratach leasingu, może być zbyt drogi dla niejednej osoby. W takiej sytuacji, nie musisz brać kredytu, ani spieniężać oszczędności całego życia. Z pomocą przychodzi samochody leasing używane. Działa on podobnie do tego na nowe pojazdy. Jest jednak tańszy.

DLA OSÓB PRYWATNYCH I FIRM

Używane samochody w leasing najchętniej biorą klienci indywidualni. W budżecie domowym niekiedy ważna jest każda złotówka, a nowe auto może nawet przy najkorzystniejszej ofercie generować wysokie miesięczne opłaty. W przypadku pojazdu używanego mamy do czynienia z niską wpłatą własną oraz niskim czynszem.

Okazuje się jednak, że również firmy sięgają po to rozwiązanie. Dotyczy to szczególnie tych początkujących przedsiębiorstw, które nie chcą brać na siebie obciążenia w postaci leasingu na nowe samochody. W tej sytuacji leasing aut używanych jest korzystny, ponieważ mogą zyskać pojazd osobowy lub dostawczy, który ma dobry stan techniczny i jest do tego dostępny w korzystnej cenie.

GDZIE MOŻNA WZIĄĆ UŻYWANE SAMOCHODY W LEASING?

Wiele firm leasingowych posiada już taki produkt w swojej ofercie. Zdecydowanie godnym uwagi przedsiębiorstwem jest CLS. To firma, która od wielu lat działa na rynku i modyfikuje swoją ofertę zgodnie z potrzebami klientów. I tak, CLS, proponuje leasing aut używanych, które mają nawet do dziesięciu lat. Co więcej, to klient wskazuje źródło zakupu. Dodatkowym atutem jest niska wpłata własna, na poziomie 10%, a nie tak, jak w większości firm 20%-30% wartości samochodu.

Jeśli zastanawiasz się, ile to będzie kosztować – CLS dysponuje również ciekawym narzędziem, które nakreśli Ci orientacyjny koszt leasingu. To kalkulator leasingowy (https://cls.pl/kalkulator), który znajduje się na ich stronie internetowej. Wystarczy zamieścić w nim podstawowe dane na temat pojazdu, a otrzymamy szacunkowy koszt miesięcznych opłat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here