Możliwości personalizacji jest mnóstwo, więc wybór najlepszej opcji jest niejednokrotnie wyzwaniem. Grawerowanie gadżetów to jedna z popularnych opcji personalizacji, która jest estetycznym sposobem zaprezentowania marki to grawerowanie gadżetów. Grawer to również trwały sposób zdobienia przedmiotów, który równocześnie wygląda gustownie. W tym artykule chcemy przybliżyć temat konkretnego typu grawerowania, czyli laserowego.

Na czym polega grawerowanie laserowe?

Grawerowanie laserowe to prosta i szybka technika grawerowania. W pierwszej kolejności poprzedza ją projekt grawerunku stworzony w programie graficznym, a następnie jest przesyłane do lasera. Wiązka laserowa nagrzewa materiał tak mocno, że dochodzi do uzyskania grawerunku. Wyróżniamy dwa rodzaje grawerowania laserowego w zależności
od rodzaju grafiki. W przypadku grafiki rastrowej będzie to grawerowanie rastrowe, czyli polegające na grawerowaniu wiersza po wierszu i punktu po punkcie. W przypadku grafiki wektorowej nie jest ona zbiorem punktów, ale linii, które są grawerowane kolejno przez laser. Dobór techniki jest uzależniony od grawerowanego przedmiotu. Pierwszy wskazany tutaj typ grawerowania, czyli rastrowy jest bardziej odpowiedni dla większych przedmiotów.

Zalety grawerowania laserowego

Drukarnia w Warszawie https://drukarniaaria.pl/ obsługuje różne typy druku. Jest jednak wiele argumentów, dla których warto wybrać grawerowanie laserowe. Przede wszystkim jest to uniwersalny typ grawerowania, czyli taki, który umożliwia wydruk na różnego typu materiałach, takich jak:

  • drewno

  • karton

  • tkaniny

  • metal

  • szkło

  • folia

Kolejną bardzo ważną zaletą jest niezwykła precyzja grawerowania laserowego, która pozwala grawerować wszystko wręcz z mikroskopijną precyzją. Cały proces odbywa się bezkontaktowo, co sprawia, że grawerowany materiał nie jest narażony na uszkodzenia
i zabrudzenia. Efektem finalnym jest zatem estetyczny grawer, który można umieścić wszędzie.

Dlaczego warto grawerować gadżety reklamowe?
Taka forma personalizacji pozwala budować rozpoznawalność marki wśród potencjalnych odbiorców. Grawer laserowy można umieścić na różnego rodzaju materiałach, dzięki czemu może on znajdować się na wielu gadżetach wykonanych z różnych tworzyw. Umożliwia to łatwe stworzenie serii spersonalizowanych gadżetów, które skutecznie wyróżnią markę spośród konkurencji. Drukarnia w Warszawie ARIA specjalizuje się zarówno w druku, jak i wycinaniu laserowym. Staranność i doświadczenie pozwalają uzyskać spektakularne efekty, które przełożą się na zadowolenie klientów.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here