Czy wiesz, czym jest telewizja przez Wi-Fi? Jakie możliwości oferuje użytkownikom i czemu warto ją mieć już dziś?

Telewizja XXI wieku, czyli telewizja przez Internet

W dzisiejszych czasach odbiorniki telewizyjne pozwalają na dostęp do Internetu, co znacząco zwiększa ich funkcjonalność, tym samym rozszerzając możliwości rozrywki dla użytkowników. Oczywiście niezbędny do tego jest router Wi-Fi, takowy jednak znajduje się obecnie we właściwie każdym gospodarstwie domowym czy biurze.

Nowoczesne telewizory typu Smart TV pozwalają na korzystanie z przeglądarki internetowej, różnego rodzaju aplikacji oraz oczywiście telewizji. Ponadto do użytkowania telewizji przez Wi-Fi nadają się też TV boxy, konsole czy smartfony. Ilość dostępnych rozwiązań jest naprawdę ogromna, w pierwszej kolejności należy jednak połączyć urządzenie (czyli telewizor) z siecią. Tu do twojej dyspozycji są dwie podstawowe metody.

Telewizja przez Internet po Wi-Fi?

Pierwszą jest połączenie z Internetem za pomocą przewodu. Problem pojawia się jednak w sytuacji, kiedy odbiornik znajduje się daleko od modemu, ciągnięcie kabla przez pomieszczenie lub nawet kilka pomieszczeń bywa natomiast bardzo kłopotliwe. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z Wi-Fi.

Aby w ten sposób nawiązać połączenie, wystarczy przejść do sekcji „sieć” oraz wybrać opcję konfiguracji połączenia Wi-Fi. Na ekranie pojawi się lista wszystkich dostępnych sieci, które znajdują się w najbliższej okolicy. Wybierz swoją sieć, wpisz hasło dostępu oraz wybierz opcję, aby telewizor zapamiętał tę sieć – dzięki temu nie będziesz musiał każdorazowo po uruchomieniu urządzenia powtarzać tej procedury. Tak zapewnisz sobie dostęp do sieci.

W ten sposób telewizja przez Internet stanie przed tobą otworem. Rozwiązanie tego typu pozwala m.in. na korzystanie z serwisów VOD, czyli tzw. wideo na życzenie. Zależnie od wybranego operatora czy pakietu, a także modelu telewizora dostępne mogą być rozmaite wersje serwisów streamingowych, ich działanie jest jednak bardzo do siebie zbliżone. Na mocy miesięcznej opłaty zyskujesz dostęp do biblioteki filmów, seriali i programów dokumentalnych, a także wielu innych materiałów, które możesz oglądać bez reklam.

Niektóre z serwisów oferują też dostęp na podstawie opłaty uiszczanej za wybrany film, wtedy jest on wypożyczany na określony czas, np. na dwie doby. Usługi tego typu zyskują ogromną popularność w ostatnich latach i zdaniem wielu ekspertów stanowią przyszłość telewizji. Nie ulega też wątpliwości, że telewizja przez Internet to rozwiązanie, które gwarantuje zupełnie nową jakość oglądania. Dzięki serwisom VOD znacznie szybciej zyskujesz dostęp do najlepszych produkcji kinowych z całego świata. Telewizja przez Internet to rozrywka na miarę XXI wieku, która jest na wyciągnięcie ręki i już za moment może na stałe zagościć w twoim salonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here