Ilość pożyczkodawców w Polsce jest ogromna, a ofert pożyczek jest jeszcze więcej, łatwo więc zagubić się w świecie finansowego wsparcia. Będąc w potrzebie gotówki, pomimo tego, że zależy Ci na szybkości jej pozyskania, chcesz być również pewien, że pożyczasz środki pieniężne w sposób bezpieczny, oraz że wybierasz ofertę, która nie posiada ukrytych kosztów i taką, którą jesteś w stanie ze spokojem spłacić.

Nasuwa się oczywiste pytanie, jak rozpoznać bezpieczną pożyczkę? Oto cztery rady, które uchronią Cię przed niechcianą pożyczką. 

Sprawdź wiarygodność pożyczkodawcy

Pierwsze, czym powinieneś się zająć, zanim podpiszesz umowę, jest sprawdzenie oraz dokładna weryfikacja przedsiębiorstwa pożyczkowego, z którym planujesz podjąć współpracę. Możesz wybrać pomiędzy bankiem albo firmą pożyczkową. Bank dla zasady jest pewniejszą instytucją, ale ma większe wymagania dotyczące zdolności kredytowej, a i proces przyznania pożyczki jest bardziej skomplikowany. Jeżeli więc zdecydujesz się na jedną z wielu firm oferujących pożyczki, jak na przykład, bocian pożyczki, podejmij następujące kroki ochronne:

  • sprawdź stronę internetową potencjalnego pożyczkodawcy (czy posiada szczegółowe informacje na temat wszystkich oferowanych produktów finansowych, czy można się skontaktować z doradcą finansowym, by skonsultować ofertę, itp.) 
  • wyszukaj opinii internautów na temat współpracy z pożyczkodawcą,
  • sprawdź dokładną nazwę firmy oraz kto jest jej właścicielem, 
  • dowiedz się, jak długo przedsiębiorstwo funkcjonuje i jak bardzo doświadczoną jest firmą, 
  • potwierdź, że pożyczkodawca jest pod nadzorem instytucji państwowych, takich jak m.in. KNF (Komisja Nadzoru Finansowego).

Przeanalizuj dokładnie warunki pożyczki 

Kiedy już zweryfikujesz potencjalnego pożyczkodawcę, czas skupić się na ofercie pożyczki znajdującej się przed Tobą. Większość ofert wygląda atrakcyjnie, wystarczy, że złożysz wniosek, a bywa, że już za kilkanaście minut pieniądze są na Twoim koncie, takiego rodzaju ofert należy unikać jak ognia. Pod żadnym pozorem nie podpisuj umowy, nie zagłębiając się dokładnie w warunki pożyczki. Szukaj ukrytych kosztów. Hasła jak obowiązkowe ubezpieczenie, czy opłata administracyjna powinny Cię nakierować na dodatkowe koszty związane z pożyczką, często niewymieniane w reklamie oferty. Jeżeli nie jesteś w stanie zrozumieć jakiegoś punktu umowy, a przedstawiciel pożyczkodawcy nie jest w stanie Ci go wytłumaczyć, nie podpisuj takiej umowy. 

Zadbaj o ochronę swoich danych osobowych 

Korzystając z usług firm pożyczkowych, zawsze staraj się pamiętać o tym, żeby zadbać o ochronę swoich danych osobowych. Nie podawaj ani swojego numeru PESEL, ani adresu zamieszkania, czy innych poufnych informacji osobom trzecim przez telefon, czy internet. Nigdy nie wiesz, kto znajduje się po drugiej stronie. To samo tyczy się udostępniania dokumentów. Oszustwa kredytowe są powszechną formą wyłudzeń, warto więc zabezpieczać się przed nieuczciwymi osobami. 

Oceń swoje realne możliwości finansowe

Bezpieczna pożyczka jest takim rodzajem finansowania, które jesteś w stanie spłacić w nieodległej przyszłości. Oblicz całkowity koszt pożyczki oraz ratę, którą będziesz musiał spłacać i sprawdź, czy kwota ta nie nadwyręży za bardzo Twojego domowego budżetu. 

Pożyczka bezpieczna to taka, którą jesteś w stanie spłacić, pochodzi od zaufanego pożyczkodawcy i ma jasno określone warunki. Ponadto dbaj o bezpieczeństwo swoich danych i w ten sposób znajdź odpowiednią ofertę dla siebie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here