Niezbędnym elementem do prowadzenia działalności gospodarczej jest założenie firmowego konta bankowego. Jego posiadanie z pewnością ułatwi naszej firmie monitorowanie wpłat i wypłat z konta. Jest ono również wymagane przez instytucje takie jak Urząd Skarbowy czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Rynek obfituje w oferty rachunków firmowych lecz przed podjęciem decyzji należy dokładnie przeanalizować wszelkie za i przeciw.

Charakterystyka kont firmowych

Konta firmowe, jak już sama nazwa wskazuje, są przeznaczone dla przedsiębiorstw – są one niezbędnym narzędziem do prowadzenia zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Główne cechy rachunków firmowych to: opłacanie podatków do Urzędu Skarbowego, opłacanie składek społecznych i zdrowotnych do ZUS-u, monitorowanie wpłat od klientów, a także wypłat na określone cele. Każdy posiadacz konta firmowego ma ułatwioną procedurę związaną nie tylko z dostępem do produktów finansowych danego banku, ale i z przyznaniem kredytu. Im lepsza historia wpływów na kont, tym większa szansa na uzyskanie kredytu na korzystnych i uproszczonych warunkach. Na chwilę obecną każdy bank oferuje dostęp do konta za pośrednictwem bankowości internetowej. Jest to bardzo wygodna forma dostępu ponieważ wszelkich transakcji dokonywać możemy z pozycji komputera czy telefonu komórkowego. Dzięki temu możemy dokonywać przelewów czy sprawdzać stan konta nawet w najmniej dogodnych warunkach. Większość ofert rachunków firmowych jest bardzo podobna, a często jedyną różnicą jest wysokość opłat związanych z obsługą konta i wykonywanymi transakcjami.

Jak założyć?

Na rynku pojawia się coraz większa liczba banków, która umożliwia nam założenie konta formowego bez wychodzenia z domu. Rejestracja i dokonanie wszelkich formalności online pozwala nam na zaoszczędzenie czasu. Jest to najwygodniejsza forma, natomiast jeżeli zdecydujemy się na wizytę w placówce bankowej, to cała procedura nie zajmie więcej czasu niż wypicie filiżanki kawy. Jeśli posiadamy konto osobiste w określonym banku, to warto również rozważyć otwarcie w nim konta firmowego. Dzięki temu będziemy bazować na jednej platformie i nie będziemy musieli od początku uczyć się obsługi nowego systemu. Za jednym logowaniem będziemy mieli dostęp zarówno do konta indywidualnego, jak i biznesowego. W trakcie zakładania konta możemy upoważnić również innych pracowników do jego obsługi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here