Jesteś w trakcie budowy domu i nie wiesz jaki kolor okien wybrać? Na rynku jest cała gama kolorystyczna, dlatego warto zastanowić się, jaki odcień będzie idealnie pasować do czarnego dachu. Sprawdź nasze propozycje.

Estetyczna i uniwersalna biel

Białe okna i drzwi balkonowe to standardowe rozwiązanie. Cieszy się ogromną popularnością głównie ze względu na estetyczny wygląd i uniwersalne zastosowanie. Przed zakupem białych okien z PCV, weź pod uwagę jaki odcień masz do wyboru. Ważne jest, aby była to śnieżnobiała biel. Dzięki temu okna będą wyglądać jeszcze bardziej naturalnie. Sprawdź także, z jakich materiałów są one wykonane, aby w razie zanieczyszczeń – z łatwością je wyczyścić. Białe okna są także ponadczasowe, dlatego jeśli nie lubisz rozwiązań, które są trendy tylko w danym momencie – jest to dobry wybór.

Jeśli chcesz wybrać wymarzone okna, a nie masz dodatkowych funduszy, postaw na pożyczki online. To szybki sposób na zyskanie pieniędzy, które trafią prosto na Twoje konto. Wszystko to bez zbędnych formalności i wymagań, które trzeba spełnić. Pożyczki online mogą stanowić świetne źródło na podreperowanie domowego budżetu.

Okna drewniane i plastikowe

Coraz częściej na rynku pojawiają się okna plastikowe z PCV, które są dodatkowo foliowane okleiną lub malowane na wiele odcieni. Do czarnego dachu świetnie będą pasować szare, czarne lub ciemnobrązowe okna. Zwróć jednak uwagę na wykonanie okien. Ważne jest, aby materiał był trwały i odporny na promienie słoneczne. Słabsze jakościowo okna, szczególnie w ciemnych kolorach, mogą zacząć się odbarwiać po jakimś czasie.

Trwałym i funkcjonalnym rozwiązaniem są okna drewniane. W przypadku dachu czarnego, najlepiej będą wyglądać te rodzaje drewna, które są ciemne, np. meranti czy dąb. Na rynku jest wiele odcieni, które z łatwością dopasujesz do całej posesji oraz dachu.

Na zakup odpowiednich okien potrzebujesz dodatkowych funduszy. Jednym z pomysłów na ich zdobycie są pożyczki online.

O czym musisz pamiętać zanim wybierzesz okna?

Weź pod uwagę, że czarny dach to bardzo specyficzne rozwiązanie. Dlaczego? Zaletą takiego rozwiązanie jest oczywiście nowoczesny i estetyczny wygląd, jednak ma on swoje minusy. Czerń sprawdza się świetnie w sezonie chłodnym, ponieważ do wewnątrz domu przenika więcej ciepła. Odwrotnie jest wiosną oraz latem, kiedy promienie słoneczne ogrzewają dach, a na poddaszu robi się naprawdę gorąco. Właśnie dlatego musisz pamiętać o doborze odpowiednich okien. Warto zaopatrzyć się w osłony przeciwsłoneczne – np. rolety lub żaluzje zewnętrzne. Dzięki temu mniej energii przedostanie się do wnętrza.

Drugim ważnym aspektem, który musisz wziąć pod uwagę zanim kupisz okna jest dobór koloru do innych elementów na posesji. Najczęściej są one zbliżone do elewacji, parapetów, rynien lub ogrodzenia. Unikaj kontrastów, które będą rzucać się w oczy. Postaw lepiej na łagodne przejścia kolorystyczne, aby całość prezentowała się estetycznie. Pomyśl także o okuciach z ukrytymi zawiasami. To świetne rozwiązanie do nowoczesnych budynków, ponieważ okna wyglądają na bardziej estetyczne. W przypadku czarnego dachu, lepiej sprawdzą się także chłodniejsze kolory (także brązy!), niż np. ciepły beż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here