Kto zapłaci najmniej za OC? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki
Każdy z nas dąży do jak najniższej składki za ubezpieczenie OC, a oferty poszczególnych [...]
Namiot magazynowy to konstrukcja, która rozwiązuje wiele bieżących problemów przemysłu czy rolnictwa. Lepiej opłaca się go zakupić, czy wypożyczyć? Wiele zależy od konkretnych potrzeb.
W rolnictwie po zbiorach plonów bardzo często zachodzi potrzeba przechowywania ich w miejscu odizolowanym od działania niekorzystnych warunków pogodowych — z dala od deszczu i wiatru. Nie zawsze wchodzi w grę budowa wielkiej stodoły, dlatego korzystniejsze wydaje się być postawienie namiotu w odpowiednio dużych rozmiarach, który nie wymaga pozwolenia na budowę ani żadnych formalności, a spełnia swoją funkcję. Podobnie jest w przypadku fabryk, które produkują duże nadwyżki towarów i nie mają gdzie ich przechowywać. Wówczas namiot magazynowy to najlepsza opcja — szczególnie na strzeżonym przez stróża placu. Solidna konstrukcja metalowa i wytrzymała plandeka to często wystarczająco dużo, aby zapewnić towarom odpowiednie warunki przechowywania.
W zależności od rozmiarów taka namiotowa konstrukcja magazynowa może kosztować od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, stanowi więc spory wydatek nawet dla dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Jednak nie zawsze wypożyczenie okazuje się być w dłuższej perspektywie czasowej bardziej opłacalne. Jeśli namiot używany jest przez cały rok lub przynajmniej przez większą część roku, i jest w ciągłym użyciu, lepiej zakupić go i potraktować jako inwestycję w swój biznes. Kwestia tego, czy zakupić namiot używany czy nowy jest wówczas bardzo indywidualna i zależy głównie od tego, w jakim stanie uda się kupić namiot używany, czy jest potrzebna na niego faktura, i tym podobne.
Czasem jednak wypożyczenie namiotu wydaje się korzystniejsze pod względem finansowym. Może tak być na przykład wówczas, gdy rolnik potrzebuje swojego namiotu przez krótki okres, na kilka tygodni — na przykład na czas przechowywania zboża i siana do momentu ich sprzedaży. Poza zbiorami taki magazyn stałby pusty i niepotrzebnie marnowałby swoje możliwości. Zdarzają się też sytuacje, kiedy w fabrykach czy hurtowniach dochodzi do nadprodukcji — na przykład spowodowanej brakiem zbytu na dany towar, i wtedy trzeba powiększyć swoją standardową przestrzeń do magazynowania o kolejne metry na placu firmowym. Każdy przedsiębiorca czy rolnik powinien zatem sam rozważyć, na jak długo potrzebny jest mu namiot magazynowy, i czy bardziej opłaca mu się go wynająć, czy zakupić na własność. Dzięki temu uda się podjąć najbardziej korzystną finansowo decyzję.
Każdy z nas dąży do jak najniższej składki za ubezpieczenie OC, a oferty poszczególnych [...]
Mówi się, że reklama przeniosła się do Internetu. Ale czy na pewno? Niezależnie od tego jak [...]
Oszczędzanie pieniędzy jest głównym sposobem na to, aby stać się bogatym człowiekiem. Można [...]