W czasach kiedy już nikt nie przygotowuje prezentacji w wersji papierowej, a jedynie jako pokaz slajdów na komputerze,a swoje dokumenty przechowujemy na nośnikach elektronicznych, projektor jest potrzebny w każdym biurze. Jeśli właśnie planujesz wyposażenie swojej firmy i zastanawiasz się jaki rzutnik wybrać, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań;

Gdzie będzie stał projektor?

Jeśli ustawimy rzutnik w pomieszczeniu do którego wpada mało światła lub jest wyposażone w mocno zaciemniające rolety obraz będzie dobrze widoczny, natomiast kiedy nie mamy takiej możliwości musimy kupić projektor z wysoką jasnością i dobrym kontrastem. To samo tyczy się powierzchni na, której zamierzamy wyświetlać materiał z rzutnika. Białe płótno lub ściana jest najlepszym tłem, natomiast czy na pewno będziemy mieli takie miejsce? Najładniejszy obraz uzyskamy ustawiając projektor w zalecanej przez producenta odległości na środku miejsca na którym chcemy wyświetlić obraz. Jeśli nie mamy takiej możliwości warto zakupić urządzenie z funkcją cyfrowej korekcji obrazu sterowanej pilotem dzięki czemu unikniemy mozolnego szukania odpowiedniego miejsca do ustawienia sprzętu.

Ile będziemy w stanie wydać na nową lampę?

Lampa w projektorze ma określoną żywotność, obecnie standardem są lampy, dzięki którym można korzystać ze sprzętu przez kilka tysięcy godzin, jednakże musimy zdawać sobie sprawę z faktu, iż prędzej czy później lampa się przepali i będziemy musieli ponieść koszty związane z jej wymianą. Zanim zakupimy sprzęt warto zapoznać się z cenami nowych lamp, gdyż może się okazać, że w ostatecznym rozrachunku warto będzie wydać nieco więcej po to by w razie wymiany zakupić taniej lampę. Jeśli będziemy korzystać z projektora często takie wymiany mogą być potrzebne nawet raz do roku.

Stacjonarny czy mobilny?

Na rynku jakiś czas temu pojawiły się małe urządzenia mobilne, które jesteśmy wstanie zabrać ze sobą np. w podróż biznesową, natomiast mają one ograniczony czas pracy ze względu na mniejszą pojemność wbudowanej baterii. Ich parametry są nieco gorsze jednakże wystarczające do wyświetlania podstawowych prezentacji multimedialnych. Urządzenia stacjonarne, podłączone na stałe do prądu nie zrobią nam przykrej niespodzianki rozładowując się w najmniej odpowiednim momencie, jednak potrzebujemy więcej miejsca na ich przechowywanie i więcej czasu na przygotowanie do pracy. Dlatego warto przemyśleć czy potrzebujemy rzutnik z którego będziemy korzystać tylko w firmie czy będziemy zabierać go również poza biuro.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here